İzmit Otomatik Kepenk

İzmit ve Kocaeli'nin tüm ilçelerinde Otomatik Kepenk işleriniz yapılmaktadır.

Karamürsel Otomatik Kepenk

Karamürsel Otomatik Kepenk

Karamürsel Otomatik Kepenk sistemleri Alüminyum kepenk ve Çelik kepenk sistemleri konusunda üretim sahası ile ilimizin en kapsamlı firması olan ZDS Group, farklı perspektiften bakmayı iyi bilen, olası sorunlara kolay çözümler üretebilen ve ekonomik fiyatlara sahip tam bir kepenk firmasıdır.

Karamürsel Otomatik Kapı ve kepenk sistemleri olarak müşterilerimizi dinliyor, ihtiyaçlarını belirliyor ve en hızlı şekilde bu ihtiyaçları çözüme kavuşturuyoruz. Ücretsiz keşif ve montaj sonrası 2 yıl garantili ürünler sunan firmamız kepenk üreticileri arasında en önde gelmektedir.

Kaliteli, uzun ömürlü, ekonomik ve hızlı montajı yapılan bir kepenk sistemine mi ihtiyacınız var. Doğru adrestesiniz…

Hizmet Alanlarımız

  • Karamürsel Otomatik kepenk
  • Karamürsel Çelik Kepenk
  • Karamürsel Otomatik Panjur
  • Karamürsel Garaj Kapısı
  • Karamürsel Endüstriyel Kapı
  • Karamürsel Fotoselli Kapı
  • Karamürsel Bahçe Kapısı
  • Karamürsel Kollu Bariyer
  • Karamürsel Hızlı PVC Kapı

Karamürsel Otomatik Kepenk

Karamürsel Otomatik kepenk

Günümüz modern mimarisinde hem konutlarda hem işyerlerinde güvenlik açısından kullanışlı olması sebebiyle ZDS Otomatik Kepenk Sistemleri tercih edilmektedir. Konut pencerelerinde kullanılan ZDS Otomatik Kepenk Sistemleri yıllardan beri süregelen estetik mimari anlayışımızın vazgeçilmezlerinden biri olmuştur. ZDS Otomatik Kepenk Sistemlerinin binaların dış cephesine kattığı estetik cazibe her dönemde vazgeçilmez olmasına neden olmuştur. Hem görsel açıdan hem de işlevsel olması nedeniyle ZDS Otomatik Kepenk Sistemleri günümüz yaşantısında tüketicilere lüksü ve konforu bir arada sunmaktadır. Alüminyum konut tipi kepenk sistemleri binaların bir veya birden fazla kanatlı pencerelerine ve kapılarına rahatlıkla uygulanmaktadır.

Alüminyum konut tipi kepenklerde plastik lamel adaptörleri sürtünmesiz özellikte ve her türlü diş etkene dayanıklı imal edilmiştir. Alüminyum konut tipi kepenkleri ekstrude çekme profillerden çift cidarlı olarak imal edilmektedir. Alüminyum konut tipi kepengi oluşturan profillerin her biri damla şeklinde olup, saç vidasıyla sabitlenen özel plastik lamel adaptörlerinin içinde çalışır. Alüminyum konut tipi kepenk lamelleri özel adaptör aksesuarları ile, her iki yönde toplam 180° lik açıyla hareket edebilme özelliğine sahiptir. Alüminyum konut tipi kepenklerde tam dönüş yapabilen lameller, her iki yönde birbirine plastik contalarla bağlandığından ışığı sızdırmaz ve tam karanlık sağlar. Alüminyum konut tipi kepenklerde lamellerin her iki yönde tam dönüş yapabilmesi, temizliğinin yapılmasını kolaylaştırırken, mahremiyeti koruyarak ışığın içeriye istenilen oranda alınması ve etkin bir havalandırma yapılmasını da sağlar.

Tarih boyunca iş yerlerimizde kullandığımız kepenk sistemleri günümüzde şekil değiştirerek yalnızca güvenliği değil aynı zamanda estetiği de temsil ettiği için, ihtiyaç listesinde ilk sıraya yerleşmiştir. İşyeri güvenliğinin ertelenmeyecek kadar önem kazandığı günümüzde kötü amaçlı kişilerin saldırılarından korunmak, hırsızlığı önlemek ayrıca olumsuz hava koşullarından etkilenmemek için kepenk ve kapılarımızın dayanıklı olması gereklidir. İsteğe bağlı farklı mimari yapılara uygun formlarda dizayn edilebilen ZDS Otomatik Kepenk Sistemlerinin günümüz teknolojisine ayak uydurması ile tüketiciye sunduğu kolaylıklar inkar edilemez bir gerçektir.

Özellikle iş yerinizin güvenliği için kullanabileceğiniz en estetik otomatik kapı çözümüdür. Darbe ve yanıcı maddelere karşı en dayanıklı çözümü sunan Otomatik Kepenk sistemleri bilhassa hırsızlık karşısında alınabilecek en öneli önlemlerin başında gelmektedir. Güvenlik önlemlerinin en başında otomatik kepenk sistemleri gelmektedir. Alüminyum poliüretan dolgulu, çelik poliüretan dolgulu ve galvaniz sac paletlerden imal edilmektedir.

Otomatik kepenk sistemleri iş merkezlerinde, mağaza girişlerinde, fabrikalarda, bina girişlerinde kullanılan sarmal sistemdir. Kuyumcu, elektronik eşya, eczane, banka vb. iş yerlerinde kötü zihniyetli kişileri caydırmak ve güvenliği üst düzeyde tutmak için tercih edilen ve önerilen sistemlerdir. ZDS Otomatik Kepenk Sistemlerinde kullanılan profiller alüminyum poliüretanlı, çelik poliüretanlı yada alüminyum çekme profil olarak tercih edilebilir. Kepenk sistemleri rulo şeklinde toplanarak mekandan istifade sağlar. Otomatik Kepenk sistemleri uygulanacak alanın gereğine uygun olarak farklı örtü yüksekliğine ve şekillere sahip kepenk profilleri kullanarak hem güvenliği hem de estetiği ön planda tutarak çağdaş çözümler sunar.

ZDS Otomatik Kepenk Sistemlerinde kullanılan Kepenk profilinin en alt sırasına takılan etek profilinin alt lastiği, toz ve rüzgar girişini engellerken, zemine yumuşak ve sessiz inmesini sağlar. Sızdırmazlık contası, fitiller ve lamel içerisindeki poliüretan dolgu sayesinde ısı ve ses yalıtımını en yüksek seviyede sağlar. Böylelikle mağazanız dış etkenlerin neden olabileceği olumsuz etkilerden korunurken, ortamdaki hijyenik hava da muhafaza edilmiş olur. Darbe ve patlayıcı maddelere karşı dayanıklıdır. Vitrinin ön planda olması gereken mağazalarda mikro delikli (transparan) modeli sayesinde istenilirse içerisinin tamamı veya sadece bir kısmının görünmesini sağlayacaktır. Mikro delikleri sayesinde vitrin görüntüsünün ön planda olduğu yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Stor kepengin oluşturduğu rulo dıştan orijinal alüminyum kutusuna toplanabildiği gibi içten asma tavan altında hazırlanan detaya gizlenerek de uygulanabilir. Kepenk profilleri tırnaklar sayesinde birbirlerine kilitlenirler ve yana kaymalarına engel olmak için profil başlarına sert plastikten imal edilen tapalar perçinlenir. Kepenk sistemlerinde tüp motor, zincir aktarmalı endüstriyel motor ve merkezi motor sistemleri kullanılır. Motor türleri sarmal kepenk sistemlerinin toplam lamel ağırlığına göre belirlenir. Kullanılan özel malzeme sayesinde Rüzgar emniyeti sağlanmakta ve çevre faktörlerinden maksimum koruma hedeflenmektedir. Ölçü ve ağırlığa göre Motor Otomasyon sistemleri ile desteklenebilen ZDS Otomatik Kepenk Sistemleri isteğe bağlı olarak Uzaktan Kumanda – Anahtarlı Şalterli Ve Buton Kontrollü Sistemle Çalışır. Enerjinin kesilmesi durumunda, kepenk redüktör yardımı ile manuel olarak açılabilir veya kapatılabilir. Bu esnada elektrik gelse dahi öncelik redüktörde olduğu için kullanıcı adına risk teşkil etmez. Motor otomasyon sistemi ile desteklenmiş ZDS Otomatik Kepenk Sistemleri işyerleriniz için konfor, güvenlik ve şıklığı bir arada sunduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Karamürsel Çelik Kepenk

Otomatik kepenk sistemlerinin başlıca iki tipinden bir tanesi olan çelik kepenk sistemleri kullanım amacı olarak daha güvenli alanlar oluşturmayı hedeflemektedir. Öyle ki çelik kepenk sistemleri sayesinde kepenk sisteminiz diğer kepenk türlerine göre %300 daha dayanıklı ve darbeleri daha rahat absorbe edebilecek mukavemete sahiptir.

Çalışma prensibi olarak diğer otomatik kepenk sistemlerine benzemektedir. Farklı olan birkaç ana özelliği ise motrun daha güçlü motor tercih edilmesi, lamel sisteminin alüminyum poliüretan dolgulu lamellerden olmayıp çelik saclardan oluşturulmuş olmasıdır.

Sıklıkla mağaza, banka, döviz büroları, galeriler vb, yüksek tutarda ürünleri bulunan ve korunması gereken yerlerin güvenliğini desteklemek amaçlı tercih edilmektedir. Üretim aşamasında kullanılan çelik ile dayanıklılığı artıtılan bu ürünler çok sık olmasa da garaj kapısı olarak üretildikleri de olur.

Çelik kepenk sistemlerinin güvenlik harici bir diğer üstün özelliği ise yüksek görselliğidir. Yapınızın dış mimarisini de güzelleştirebilen farklı seçeneklerde (pencereli, şerit, bölmeli vs.) üretilebilmektedir. Bu da hem güvenliği hem de estetiği ön planda tutan kişilerce sıkça tercih edilmelerini sağlamaktadır.

Karamürsel Otomatik Panjur

Otomatik Panjur Sistemleri dış mekanlardan gelebilecek zararları önlemek amacıyla iç mekanları korumak için kullanılan sistemlerden biridir. Genellikle ışık ve ses yalıtımı için kullanım alanı bulmaktadır. Her türlü projeye mükemmel bir uyum sağlayan Otomatik Panjur Sistemleri, bina dış yüzeyine taşmayan panjur kutusuyla cephe bütünlüğünü bozmayan tasarımı, doğal ahşap desenli laminasyon kaplama seçenekleri, estetik görünümleri ve işlevsellikleri ile mimari ve dekoratif beklentilerinize uygun çözümler sunar. Beklentinizin üstünde çözümler sunabilen Otomatik Panjur Sistemleri asıl hedefi olan güvelikten bir adım öteye geçerek estetiği ve teknolojiyi aynı anda hizmetinize sunarak tüketicilerimizin yaşantılarını kolaylaştırmaktadır.

Otomatik panjur sistemi sayesinde her pencereyi ayrı ayrı kontrol etmek yerine uzaktan kumanda sayesinde kolaylıkla takibini sağlama imkanı sunulmaktadır. Firmamız tarafından sunulan otomatik panjur hizmetinde panjurlar bir komutunuzla aynı anda kapanarak sizlere zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Otomatik panjur sistemi İçindeki poliüretan köpük sayesinde önemli ölçüde ısı ve ses yalıtımı sağlar. Alüminyum panjur dışarının gürültüsünü 10 desibele kadar önler. Kış ayları akşamüzeri otomatik olarak panjurlarınız kapanacaktır. Panjur sistemi yalıtıma da büyük katkı sağladığından dolayı ısınma maliyetinden de büyük bir tasarruf sağlama imkanı sunmaktadır. Yaz aylarında evinizin güneş alıp ısınmasının önüne geçecek ve eşyalarınızı güneşin etkilerinden koruyacaktır. Otomatik panjurlu sistem sayesinde yaz kış bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Otomatik panjur sistemleri, paslanmaz, renk solması kesinlikle olmaz, kiri tozu barındırmaz, çok uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Her türlü motor otomasyon sistemine uygun şekilde dizayn edilmiş Otomatik Panjur sistemi rüzgâr, yağmur ve güneş sensörü, merkezi kontrol ünitesi, ve U25 timer anahtar gibi ünitelerin entegrasyonu sayesinde her türlü otomasyona imkân sağlar. Motorlu panjur sistemlerinde pencere yüksekliğine bağlı olarak panjurun oluşturduğu rulo, farklı ebatlardaki orijinal alüminyum kutuya sarılabildiği gibi, PVC mono blok kutu veya mimari detaya gizlenmesiyle de uygulanabilmektedir. Motorlu panjurlarınızı her türlü buton, uzaktan kumanda, anahtarlı şalter, merkezi ya da grup kontrol üniteleri ile çalıştırabilirsiniz.

Otomatik panjur sistemlerinin sağladığı güvenlik ve caydırıcılık, ev ve iş yeri sahipleri için önemli bir tercih sebebidir. Motorlu panjurlarda opsiyonel olarak Askı kilit (motora bağlı gizli kilit sistemi ) uygulanabilir ve bu kilit sayesinde normalde güvenli ve açılmaz motorlu panjurlarınız ekstra güvenlik kazanır.

Geniş cepheli camlara tek parça uygulanabilen, her türlü mimari tasarıma uyum sağlayabilen, farklı renklerde tercih edilebilme imkanı sunan, motor otomasyon sistemleri enerji kesintisi halinde manuel kullanılabilen, gece otomatik kapanıp, sabah açılabilme özelliği sunan, tüm kontrol ve emniyet sistemleri ile uyum içinde çalışabilen, güvenli, caydırıcı, pratik ve teknolojiyle bire bir uyumlu bir ürün olma özelliği ile kullanım açısından ilk tercih sırasındadır.

Karamürsel Garaj Kapısı

Günümüzün garaj kapısı pazarında başarıyla rekabet sağlamak için garaj kapısı kullanıcılarının yani konut sahiplerinin gerçek ihtiyaç ve isteklerini titizlikle dinlemek esas olan meseledir. Garaj kapısına yatırım konusunda herhangi bir konut sahibinin değerlenmesindeki ana hususlar kolaylık, dizayn, güvenlik, emniyet ve çevre bilincidir. Kapı otomatik yapıldığında kapıya fark katan değerler eklemek kapı üreticileri için daha kolay olur. Bu kapsamda Konut tipi Garaj Kapıları tüketicinin beklentisini en yüksek seviyede sağlayabilecek donanım ve motor otomasyon destek sistemine sahiptir.

Konutların vazgeçilmezi garajlar, güvenli giriş çıkış gerektirecek sisteme sahip olması durumunda daha kullanışlı bir hale gelecektir. Bizler öncelik olarak sizlerin isteğine ve beklentiniz doğrultusunda konut ya da sitenize en uygun ürünü sizlerle buluşturuyoruz. Düşünsenize! Gece yarısı evinize geldiniz ve o karanlıkta garajınıza girmek için arabadan inmek zorundasınız. Kimileri için basit bir durum olsa bile bir kısmı için ürküten bir durum bu! Ya da kışın en şiddetli günlerinde sıcak arabanızdan inip garaj kapınızı açmak zorunda kalacaksınız. Kapıyı açmanız yetmez gibi, garajınızın içine dolan soğuk hava, kar ya da su ile uğraşma durumunuz söz konusu olacak. Evet, sıradan bir kapı ile bu saydığımız ihtimalleri yaşamanız mümkün, fakat Konut Tipi Garaj kapılarını tercih ettiğiniz zaman durum farklı!

Konut Tipi Garaj kapıları Alüminyum veya çelik yüzeyden imal edildiği için dış etkenlerden kesinlikle etkilenmez, kar, yağmur, yoğun güneş ışığı ya da fırtına bu sistemi etkilemez. İçindeki poliüretan dolgusu, sızdırmazlık contası ve kapı kenarlarındaki fitiller sızdırmazlık seviyesini maksimuma çıkardığı için Garajınız iklim şartlarının sebep olduğu olumsuz koşullardan etkilenmez. Konut Tipi Garaj Kapılarına eklenen motor otomasyon sistemleri sayesinde garajınıza girip çıkarken aracınızdan inmenize de sebep kalmayacak! Uzaktan kumanda ile aracınızdan inmeden kapınızı açıp kapatabilir. Bunun yanı sıra plaka okuma sistemleri de tercih edilebilir. Aracınızın ön veya arka plakasını tanımaya yarayan bu teknolojik görüntü işleme sistemi, Güvenliği en üst düzeyde tutmak için sıkça başvurulan sistemlerden biridir. Konfor ve güven vaat eden teknolojiler arasında Metal kütle dedektörü, kartlı ve şifleri geçiş sistemleri, etiket okuma ve buton ile sistemi opsiyonel olarak kontrol imkanı sağlanmaktadır.

Konut Tipi Garaj Kapılarını güvenle kullanabilirsiniz. “Ya elektrik kesilirse ne yaparım?” diye düşünmenize gerek yok! Motor otomasyon sistemi ile desteklenmiş kapıların tamamı aynı zamanda manuel kullanıma elverişli şekilde dizayn edilmiştir. Yani oluşabilecek herhangi bir enerji kesintisi durumunda kapınızı el ile açıp kapatabilirsiniz. Bu durum sisteminize kesinlikle zarar vermez!

Konut Tipi Garaj Kapıları Konut ve İşyerleriniz için estetik görünüme de katkı sağlamakta, arzu edilen renk ve malzeme ile uygulaması yapılarak konutunuzun mimari yapısında da herhangi bir değişikliğe sebep olmamaktadır. Konut Tipi Garaj Kapılarında isteğe bağlı servis kapısı ve ya penceresi kullanılarak yaya geçişini kolaylaştırmaktadır. Yine kullanılan pencere ve kapının deseni beklenti doğrultusunda mimari yapıdan sapmadan tasarlanmakta, sizlere kaliteli hizmeti maksimum seviyede sunmaktadır.

Karamürsel Endüstriyel Kapı

Endüstriyel Garaj Kapıları dış ortam şartlarına son derece dayanıklı, sandviç panelden imal edilen son derece kullanışlı sistemlerdir. Otomatik kapanma özelliğine sahip kapılar güvenlik ihtiyacının tam olarak karşılanmasını sağlar. Opsiyonel olarak pnomatik sistemi ile kapı altında unutulan cisimlerinde korunması sağlanabilir. Endüstriyel kapılar orta seviyede hız gerektiren, yoğun çalışma temposuna uygun, ısı ve ses yalıtımı sağlayan, geniş m2’li açıklıkların kapatılmasında kullanılabilen sistemlerdir. Bilhassa son yıllarda kolay ve pratik kullanımı, sızdırmazlığı ve güvenli giriş çıkış yapmayı sağlayan bir uygulama olduğu için en çok tercih edilen kapı sistemleri içinde ilk sırayı almıştır.

Endüstriyel garaj kapıları sarmal şekilde tasarlanmıştır, aşağıdan yukarıya doğru üst kısmı rulo halinde toplanmaktadır. Eğer kiriş mevcut ise kiriş arkasına veya kirişin alnına yer işgal edilmeden montaj yapılmaktadır ve kapı açıklığı net olarak kullanılabilir. Aynı zamanda kullanım alanına göre servis kapısı veya penceresi eklenerek kullanımı daha verimli hale getirilebilir. Endüstriyel Garaj Kapıları fonksiyonel kullanımı açısından genellikle geniş alanlara sahip mekânlarda tercih edilir. Yüksek performans gerektiren hacmi büyük alanlarda; Fabrika, Depo, Antrepo, Büyük Hacimli tesisler, askeri tesisler, otoparklar, galeriler, atölyeler, imalathaneler ve giriş çıkış trafiğinin yoğun olduğu depolama alanları gibi yüksek performans gerektiren birçok alanda yaygın bir biçimde kullanılmaktadır

Endüstriyel Garaj Kapıları tesisinizde orta seviyede hız gerektiren yükleme boşaltma çalışmalarında, izolasyonu ön planda tutan en uygun kapı sistemidir. Dışı çelik ya da alüminyum kaplı, içi poliüretan dolgulu paneller son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Sızdırmazlık contası, fitiller ve panel içerisindeki poliüretan dolgu sayesinde ısı ve ses izolasyonu sağlar. İklim şartlarının doğurabileceği olumsuz etkenlerden korunmayı maksimum seviyeye taşıyan bu sistem, kışın soğuktan, yazın sıcak havadan koruma sağlarken, ses izolasyonunda da en üst seviyede koruma sağlamaktadır. Dört tarafı kauçuk fitillerle donatılmış Endüstriyel Garaj Kapıları oldukça sızdırmazdır.

Sağlam gövdesi ve Motor Otomasyon sistemi ile desteklenen Endüstriyel Garaj kapıları, güvenliği maksimum seviyeye taşımaktadır. Fotosel sistemi ile desteklenebilen kapılar geçiş sırasında altında kalabilecek herhangi bir cisim yahut insanın olması durumunda kendini durdurur ve cismin altından çekilmesi halinde tekrar çalışarak olası bir kazayı önlemiş olur. Diğer yandan metal kütle dedektörü, Şifreli, kartlı, butonlu, uzaktan kumandalı vb sistemlerle, araç ve cisim geçişlerinde çarpmalara karşı güvenlik sağlar. Otomasyon desteğinin yanı sıra elektrik kesintileri söz konusu olduğunda manuel olarak da kullanılabilen bu sistem oldukça pratiktir. Tesisin büyüklüğüne göre istenilen boyutlarda üretilebilen Endüstriyel Garaj Kapıları, estetik tasarımı ve arzuya göre değişebilen renkleri ile de estetik bir görünüm sağlayarak ortamın mimari yapısındaki dengeyi korumaktadır. Aynı zamanda isteğe bağlı uygulanan servis penceresi ya da kapısı giriş çıkışların bağımsızlığı açısından tercih sebeplerinin başında gelmektedir.

Karamürsel Fotoselli Kapı

Girişinize bir zarafet katacak olan fotoselli kapı sistemleri ile artık kapıyı açık bıraktılar diye kızmayacaksınız. Radarlı kapılar olarak da bilinen “FOTOSELLİ KAPI SİSTEMLERİ” harekete duyarlı radarları ile otomatik olarak açılır. Modern yapıların yanı sıra daha klasik yada eski binaların kapı girişleri için de uygun olan, Fotoselli kapılar mağazalar, alış veriş merkezleri, oteller, hastaneler, bankalar, iş merkezleri gibi, giriş çıkışların yoğun olduğu yerlerde tercih edilen sistemlerdir. Hızlı açma – kapama sağlayarak estetik ve konforu bir arada sunan kapılardır. Özellikle gün içerisinde fazla sayıda insanların giriş çıkış yaparak güvenlik zafiyeti oluşturan ve kapıların açık kalma riskinin olduğu mekanlar için uygun olan Fotoselli kapı Modelleri, teknolojinin bizlere sunduğu nimetlerin başında gelen ve tamamen endüstriyel üretim olan seçenekler arasında yer almaktadır. İklimle özelliği sayesinde soğuk havalarda ısı tasarrufu sağlar yazın da iç ortamın havasını muhafaza eder. Fotoselli Kapı Sistemleri prestij ve çağdaşlığı sunar. Çok fonksiyonlu kullanıma uygundur. Mimari konumlara göre dizayn edilebilir ve montaj yapılır. Fotoselli Kapı Sistemleri estetik ve hızlılık sağlar. İstenilen açıda radarlar ile donatılarak açma kapama ayarlanabilir.

Kullanılacağı alanların yapısına göre üç farklı seçenekte üretilen, büyük geçiş kolaylığı ve konforu sağlayan bu ürünlerin birincisi Tek Kanatlı Fotoselli Kapı Çeşitleridir. Daha küçük mekanlar için tasarlanan ve tek bir kanattan oluşan bu kapı seçeneği tek tarafa otomatik olarak açılan yapısı ile alanlara prestij ve kolay kullanım özelliği katar. İkinci ürün gurubu ile Çift Kanatlı Fotoselli Kapılar, bir başka deyişle iki Kanatlı Fotoselli Kapı seçenekleridir. Hastane, alışveriş merkezi gibi büyük ve insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlar için üretilen bu seçenekler, aynı anda iki zıt yöne açılan ve birkaç kişinin aynı anda geçişine olanak sağlayan ürün çeşididir. Bir de üçüncü grup vardı ki en kısıtlı alanlar için tercih edilen ve mekandan tasarruf sağlamak için üretilen Teleskopik Fotoselli Kapı olarak adlandırılır ve bunlar hem dekoratif hem de fonksiyonel olan çeşididir.

Fotoselli Kapı Sistemleri Şifreli geçiş, kart okuma sistemi, buton kontrollü, uzaktan kumanda sistemleri ile entegre çalışabilme özelliğine sahiptir. Elektronik kilit sistemi, Renk alternatifleri, değişik cam seçenekleri ile günümüz modern mimarisini ileri teknoloji’de birleştiren sistem günlük yaşam hızının yoğun olduğu tesislerde sıklıkla tercih edilmekte, kolay kullanım şekli ve pratik sistemi ile de tercih nedenlerinin başında gelmektedir.

Fotoselli Kapı Sistemleri her türlü ihtiyaca uygun özellikte tasarlanmaktadır. İçerisinde bulunan kontrol ünitesi ile montaj kolaylığı sağlar. Tek tuş ile otomatik ayarlama seçeneği mevcuttur. Tek kanatta 150 kg, çift kanatta 70+70 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Aksesuar yelpazesi oldukça geniştir. Kontrol ekranında bulunan LCD ekran üzerinden kolay programlanabilme rahatlığı sunar. Kanatların el ile açılabilmesini engelleyen motor baskı sistemi ile güvenliği maksimum seviyeye taşır. Sesi ve titreşimi engelleyen tekerlek altı profili ve lastik profil yastığı kapı profilleri, her türlü ihtiyaca uygun tasarlanabilen Şık, zarif ve dayanıklı malzemeden üretilmiştir.

Karamürsel Bahçe Kapısı

Bahçe kapısı motor sistemleri iş yeriniz, siteniz veya apartmanınıza girerken ya da çıkarken sıcak, soğuk, yağmur, kar gibi hava olaylarından etkilenmeden aracınızdan inmeden güvenli bir şekilde giriş-çıkış işlemini yapmanızı sağlar. Bu otomasyon sistemi size rahatlığı, konforu ve güveni birlikte sunduğu için giriş çıkışın çok yaşandığı bu tarz yerlerde en çok tercih edilen sistemdir. Bahçe kapısı motorları, ahşap, alüminyum veya ferforjeden yapılmış bahçe kapılarının otomasyonunu sağlar. Bahçe kapısı motorları müstakil konutların bahçe girişlerinde, fabrika depo gibi işletmelerin ana girişlerinde, apartman veya site türü binaların otopark girişlerinde özellikle tercih edilir. Bahçe Kapıları Yanakayar Bahçe Kapısı ve 90 derece açılır bahçe kapısı olarak iki grupta incelenebilir.

Yanakayar Bahçe Kapısı Otomasyonu

Yana kayar bahçe kapısı motorları müstakil konutların bahçe girişlerinde, işletmelerin ana girişlerinde, apartman ve sitelerin otopark girişlerinde tercih edilen mekanizmalardır. Şanzıman ve motoru alüminyum kalıp içerisine yerleştirilmiş, koruyucu muhafazası ABS ‘ den mamul motor çeşitleri şık, sağlam ve güvenilir ürünlerdir. Darbelere tampon vazifesi sağlayan yeni kinematik sayesinde motorlar uzun yıllar hizmet verir. Opsiyonel olarak sunulan bataryalarla elektrik kesintilerinde de çalışırlar.

Kapının imalatında manuel veya motorlu olarak uygulama yapılmaktadır. Manuel olarak kullandığınız kapıya sonradan da motor uygulaması yapılabilmektedir. Motorlu Bahçe Kapısı, siz aracınızdan inmeden kapınızı açar ve kullanım kolaylığı sağlar. Kapının genişliğine ve ağırlığına göre motor seçimi yapılmaktadır. Motorlu Bahçe Kapılarında; bahçe kapısı motoru, motor bağlantı aparatları, emniyet fotoseli, emniyet flaşörü, kremiyer dişli (kapının uzunluğuna göre) ve uzaktan kumanda mevcuttur.

Yana kayar bahçe kapılarında genellikle ray üzerinde kayan bir kanat sistemi mevcuttur.

Güvenlik sistemi olarak görülmesinden dolayı apartmanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Konutlarda kullanılmak üzere pek çok sistem mevcuttur: Yana kayar bahçe kapısı motorları ağırlığı 300 kg’a kadar olan hafif kapılar ve ağırlığı 600 ila 1000 kg arasında değişen ağır kapılara, ihtiyaca özel her türlü çözümü sorunsuz sunabilmektedir.

Yana kayar bahçe kapısı motorları ile özellikle alışveriş merkezlerinde, fabrikalar, okullar, siteler ve hastahaneler içinde en makul çözüm yana kayan bahçe kapılarıdır. ihtiyaç duyulan geniş girişler için ağır kapılar kurmak mümkündür. Sistemler 3500 kg’a kadar olan ağırlıklardaki kapı kanatlarını işletebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu tasarımlar, her türlü atmosfer koşuluna dayanıklılık gösterebilmekte, maksimum işletme güvenliği ve uzun vadeli performans sağlamaktadır.

Bu sistem, kapama sürecinde maksimum güvenliği sağlamak için yumuşak başlama ve bitiş fonksiyonu ile donatılmıştır ve engel tespit fonksiyonu son derece güçlüdür. Kapının hareketini insan ve ya nesneler durumlarında bloke olur. Yana kayan bahçe kapılarında ki bu sistem insan ve ya nesnelere gelebilecek zararları engellemek üzere geliştirmiştir. Böyle bir durumda kapı hareketini durur ve hareket ters yöne çevirir.

Sistemin getirdiği güvenlik konforu dışında yabancı araçların giriş-çıkışı da engellenir. Uzaktan kumanda ya da buton olmadan elle hareket ettirilemediği için yabancıların girmesini istemediğiniz alanlar için mükemmeldir. Uzaktan kumanda ya da buton ile aktifleşen yana kayar bahçe kapıları elektrik kesintileri ve olası arızalardan kaynaklı kapı kullanamama problemini de ortadan kaldıran motoru devre dışı bırakma durumunu sunar. Bu gibi durumlarda kapıyı manuel olarak el ile hareket ettirebilirsiniz. Kısacası yana kayar bahçe kapıları güvenilir ve sağlam bir güvenlik görevlisinin mekaniğe dökülmüş halidir. Güvenli, pratik ve konforlu kullanımı ile yana kayar kapı sistemleri Müstakil konutların bahçe girişlerine, apartman veya site türü binaların otopark girişlerine, fabrika veya işletme gibi tesislerin girişlerinde en çok tercih edilen sistem olmakla beraber. Emniyet açısından sunduğu kolaylıkla da ilk sırada yer almaktadır..

Karamürsel 90 Derece Açılır Bahçe Kapısı

Katlanır (Dairesel) Bahçe Kapıları; ev veya işletmeleriniz de kullanılan kapı sistemleridir. Kanatlı Bahçe Kapıları, yana kayar bahçe kapılarının uygun olmadığı durumlarda tercih edilmektedir. Tek komutla, kanatlar birbirinden bağımsız olarak hareket eder açılır ve kapanır. Kanatlı Bahçe Kapılarında her kanat için ayrı motor kullanılmaktadır. Kapının imalatında veya sonradan da motor uygulaması yapılabilmektedir. Kapının kanat genişliği ve kanat ağırlığına göre motor seçimi yapılmaktadır. Kapı; kumandadan aldığı komut ile açılır ve kontrol ünitesinden ayarlanan süre sonunda otomatik olarak kapanır. Motorlu dairesel açılır kapılarda; iki adet bahçe kapısı motoru, motor bağlantı aparatları, kontrol ünitesi, emniyet fotoseli, emniyet flaşörü ve uzaktan kumanda mevcuttur.

90 derece açılır kapı otomasyonları farklı kapı genişlik ve ağırlığında uygulanabilme özelliğine sahiptir. İdeal bir otomasyon sistemi seçilirken kapının boyutu, kapı kanadının yaklaşık ağırlığı, dikme ve kanadın sağlamlığı, kullanılan malzemenin özellikleri gibi ölçütler dikkate alınır. Son derece sessiz çalışan elektromekanik otomasyon ünitesi, aynı zamanda kompakt yapısı ve paslanmaz çelik gövdeli şık tasarımıyla uygulamada kolaylık sağlamaktadır. Zengin aksesuar seçenekleriyle otomasyonun montajını uygun olan her yere, kanadın açılma yönünde veya tersinde kalan kiriş, duvar veya kasa üzerine gerçekleştirmek mümkün olmakta. Kapı kanadının üzerinde duvar, kiriş veya yeterli yükseklikte bir kasa olmaması halinde, otomasyon sistemini kanatla birlikte hareket edecek şekilde kanadın üzerine uygulamak dahi kolaylıkla mümkün olabilmektedir

Doksan derece açılır bahçe kapısı evlerinizde işyerlerinizde çok kolayca kullanabileceğiniz, otomatik bir sistemdir.Aracınızdan inmeden uzaktan kumanda,kart okuyucu,plaka okuyucu,veya ogs sistemi ile kontrol etmeniz mümkündür.

Kapınızın otomasyonunu yaptırmadan önce mutlaka mekanik olarak kontrol edilmeli ve eksiklik ve tamiratları önceden yapılamalıdır. Otomatik bahçe kapılarında özellikle kanatlı kapılarda göz önünde bulunduracağınız bir konuda mevcut kapıya gelen rüzgar yüküdür. Bahçe kapısı motorunuz takılmadan önce bu etüdler iyi yapılmalı ve ona uygun motor seçilmelidir. Özellikle üzeri tamamen kapalı kanatlı kapılarda bu konuya daha çok dikkat edilmelidir.

Doksan derece açılır bahçe kapısı sistemleri ile konutunuzda ya da iş yerinizde uyumlu bir genel görünüme sahip olursunuz kasa çizgileri ile garaj kapısı çizgileri eşit hizalıdır. Garaj kapısı paneli ile kasa aynı renk ve dekordadır bu da tam uyumlu görünüm sağlar. Dekoratif yüzeyler değişik renk ve desenlerde binanıza uygun tasarımlarda üretilebilir. Etkili ısı yalıtımı %50 oranında enerji tasarrufu sağlar. Uzun süre paslanma ve korozyona karşı dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Standart olarak uzaktan kumanda sistemi, plaka okuma sistemleri, metal kütle dedektörü, kartlı ve şifleri geçiş sistemleri, etiket okuma sistemleri ve buton ile sistem opsiyonel olarak kontrol imkânı sağlamaktadır. 90 derece açılır kapı sistemleri bahçe ve binanızın her bölümünde yer alan kapıları en yüksek performansla kullanabilmeniz için her duruma uygun otomasyon sistemi ile tasarlanmıştır.

Karamürsel Kollu Bariyer

Trafik akışının yoğun olduğu yerlerde açık ve kapalı otopark girişlerinde, sitelerde, havaalanlarında vb. kontrollü araç geçişlerini sağlamak için kullanılan otomasyon sistemidir. Kumanda, radar sistemiyle çalışabildiği gibi yere manyetik alan dedektörü yerleştirilerek de çalıştırılabilir bu sayede araç giriş çıkışları daha kontrollü bir şekilde takip edilir. Bariyerlerimiz kartlı ve otomatik geçiş sistemine entegre edilebilir. Bariyerlerimizin açılma süresi 3sn. ile 10sn. arasındadır isteğe göre ayarlanabilmektedir. Bariyer sistemleri “Kollu” “Mantar” bariyerler olmak üzere iki ana başlıkla ayrılır.

Karamürsel KOLLU BARİYER SİSTEMİ

3mt, 4mt, 5mt ve 8mt’lik alüminyum boru kolların yatay konumdan dikey konuma geçerek açıldığı en çok tercih edilen geçiş kontrol sistemleridir. Kollu bariyer sistemleri dayanıklı yapıları ve güvenli kullanımları ile sıklıkla tercih edilmektedir. Kollu bariyer sistemleri ile araç ve yaya geçiş trafiklerini düzenleyebilir kontrol altına alabilirsiniz. Kollu bariyer sistemleri genel olarak site, otopark, otel, iş merkezleri tarafından tercih edilmektedir. Kollu bariyer sistemleri çok yoğun kullanımlar için dahi uygun olup gün boyunca hiç durmadan çalışabilme performansına sahiptir. Sağlam gövde ve kol yapıları ile dış etkenlere karşı uzun yıllar başarılı bir şekilde sağlam kalabilmektedir. Kollu bariyerler bunların yanı sıra doğru kişiler tarafından yapılan montaj işlemleri ile yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde stabil olarak çalışabilmektedir. Emniyet fotoselleri ile geliştirilmiş güvenlik önlemlerine sahip kollu bariyerler olası yaralanmaları minimize edebilmektedir.

Kollu bariyer sistemleri üzerinde plastik, alüminyum yada tahtadan yapılmış malzemenin bulunduğu, içinde bulunan motor, dişli yada hidrolik ile 90 derece yukarı açılabilen ve ağırlığı yay mekanizması ile dengeleyen sistemlerdir. İhtiyaca göre 4 metrelik ve 6 metrelik tasarlanabilen sistemde; Bariyerin konulacağı alanın kısa olması durumunda Bariyer Kolu kesilerek uygun hale getirilir. Ancak Bariyer Sistemi’nin sağlıklı çalışabilmesi için kol bariyer kol uzunluğu 6 metreden fazla olamaz. Geçiş Kontrol alanı daha uzunsa karşılıklı çalışan senkronize bariyerlerle çözüm üretmek mümkündür. Otomatik bariyerin her iki yönüne de kol montajı yapılabilmektedir. Jeneratör ve kesintisiz güç kaynağı olmayan yerlerde, elektrik kesilmesi veya arıza halinde otomatik bariyer manuel olarak boşa alınabilmektedir. Bu işlem otomatik bariyerin dışından özel bir anahtar ile yapılmaktadır. Boşa alınan otomatik bariyer kolu otomatik olarak kalkmakta ve yay baskısı nedeniyle dikey konuma gelmektedir. Kendi kendine düşme ihtimali yoktur. Manuel kullanımlarda kol ağırlığı 100 gr iken, Kollu bariyer sistemlerinde rüzgara karşı aerodinamik yuvarlak kol kullanılmıştır.

Alüminyum gövde ile desteklenen Kollu Bariyer Sistemleri dış etkenlerden etkilenmeyen bir yapıya sahiptir. Yağmur, Kar ve aşırı güneş ışığından olumsuz yönde etkilenmez, çürüme ve paslanmaya karşı korunmuştur. Her türlü motor otomasyon sistemi ile entegre biçimde çalışabilen Kollu Bariyer Sistemleri, istek ve ihtiyacın doğru analizi ile temin edildiği takdirde hayatı kolaylaştıran öncelikli faktörlerin başında gelir.

Bariyerlerimiz otomatik kapama sistemiyle de zaman ayarlı olarak kapanmaktadır. Emniyet fotoseli araç ve insan güvenliği için kollu bariyer sisteminin önem verilen özelliğidir. Bariyerin üzerindeki fotoseller sayesinde araç geçişi tespit edilip araç geçene kadar bariyer kolunun indirilmesi önlenir. Böylece olası kazalar önlenmiş olur. Kollu Bariyer Sistemleri, araç plaka okuma, metal kütle dedektörü, fotoselli, uzaktan kumandalı, kartlı, butonlu ve etiket okuyucu otomasyon sistemleri ile entegre çalışabilecek kapasitede tasarlanmıştır.

Kollu bariyer sistemleri ile hem sizin hem de sevdiklerinizin güvenliğini sağlayabilir, firmanızın veya kurumunuzun araç giriş çıkışlarını denetleyebilir, otomatik kumanda ile kullanımı sayesinde kapı açıp kapatma sıkıntısından kurtulabilir ve yaşamınızı daha kolay hale getirebilirsiniz.

Karamürsel MANTAR BARİYER SİSTEMLERİ

Mantar bariyer sistemleri şehrin trafik akışının yoğun olduğu yerlerde yaya trafiğini aksatmayacak araç trafiğini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. Mantar Bariyer sistemleri güvenlik sistemleri uygulamalarının caydırıcı, engelleyici fiziki unsurlarındandır. Mantar bariyer sistemleri yüksek güvenlik gerektiren yerler için, 100 km. hızla gelen bir aracı içeriye sokmayacak ve çarpma sonucu çalışmaya devam edecek şekilde tasarlanmıştır. Hidrolik çalışma sistemi sayesinde mantar bariyer çalışma sürekliliği %100’dür ve en yoğun yerlerde dahi problemsiz çalışır. Mantar bariyer sistemleri trafiğin aksamaması için 4-6 sn. arasında açılabilecek ve elektrik kesintilerinde de manuel kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Mantar Bariyer Sistemleri; Mekanik mantar bariyer, hidrolik Mantar Bariyer, Pnomatik mantar bariyer ve manuel mantar bariyerler olarak sınıflandırılabilir. Mekanik mantar bariyerlerde; mantar bariyerin dubasının içerisinde motor ve hareket ettirmeyi sağlayıcı dişliler vardır. Bu dişliler sayesinde mantar bariyerin dubası açılır ya da kapanır. Hidrolik ve Pnomatik mantar bariyeri, dubasının içerisinde bir piston vardır, üniteden gelen hidrolik yağ ve ya hava bu pistonu hareket ettirmek vasıtasıyla mantar bariyerin dubasını çalıştırır. Hidrolik mantar bariyerlerin ve Pnomatik mantar bariyerlerin ünite dediğimiz motor ve tankları (hava ve yağ) mantar bariyer dubalarının dışarısında ayrı bir kabin içinde muhafaza edilir. Hidrolik veya hava hortumları vasıtasıyla mantar dubalarına dağıtılır.

Manuel mantar bariyerler anahtarı ile kilit açılarak ayakla aşağıya basılır, mantar aşağı inince kendisi kilitlenir ve araç üzerinden geçer veya üzerine park eder. Araç gidince anahtar ile açılarak mantar kendisi yukarıya kadar çıkar ve otomatik olarak kilitlenir. Manuel mantar bariyer trafiğin yoğun olmadığı yerler için depo önleri, müstakil otoparklar ve işyerleri önleri vb. Yerler için mükemmel çözümdür. Sabit mantarlar özellikle Kamu binaları önlerinde kaldırımlara araç park edilmemesi için üretilmiştir. Ayrıca bireysel olarak da kullanılabilmektedir. Depo önleri, müstakil kaldırımlar ve işyerleri önleri gibi yerler için mükemmel çözüm sunmaktadır. Sabit mantarlar değişik ebatlar ve farklı malzemeler ile zenginleştirilmiştir. Krom, döküm, alüminyum, plastik gibi malzemeler sıklıkla tercih edilmektedir.

Mantar bariyerler çürümeye karşı gövdesi daldırma galvanizli, paslanmaz, statik boyalı, akrilik malzeme seçenekleri olarak üretilmektedir. Ayrıca gövdesinde, gece görüşü sağlayan reflektörlü bant ve üzerinde gece flaş çakan uyarı ışığı vardır. Mantar bariyer sistemleri yoğun güvenlik gerektiren yerlerde, bina ve tesis ana giriş kapılarında, alışveriş merkezlerinde, elçilik ve konsolosluklarda, banka müdürlüklerinde, limanlar, rafineriler, cezaevlerinde kullanıldığı gibi özellikle belediyelerin yayalaştırma projelerinde kullandığı araç trafiğine kapatılan cadde ve sokaklarda kullanılan yerden çıkan silindir sistemlerdir. Kullanımı, montajı kolay ve bir o kadar da sağlam yapısı ile güvenlidir. Güvenlik alanlarında kullanılan hidrolik bariyer sistemleri projeye göre; istenilen çapta ve boyda üretilebilir. Üretilen ürünler birinci kalite malzemeden kullanılmalıdır.

Karamürsel Hızlı PVC Kapı

Hızlı PVC kapılar, yüksek açılma-kapanma hızı ile forklift gibi taşıma araçlarının giriş çıkışına imkan sağladığı gibi mekanlar arasında koku, ısı, toz ve rüzgar gibi etkenlerden yalıtımı sağlar. Kapı, değişik genişlikteki brandaların kapı yüksekliğine göre belirlenen, alüminyum profillerle birleştirilmesinden oluşturulmuştur. Kapı üzerine uygulanabilen şeffaf pencere ile kapının her iki tarafı arasındaki görüşü mümkün kılarak, giriş-çıkış güvenliğini sağlar.

Esnek PVC branda sistemi sayesinde işyerleriniz için oldukça uzun ömürlü ve güvenlidir. Yoğun araç trafiği gerektiren, iç ortamların dış ortam koşullarından maksimum korunmasının sağlanması gereken mekanlarda oldukça elverişli çözümler sunar. Hızlı PVC kapılar endüstriyel tesisler için kıymetli bir yatırımdır. Mukavemetli yapısı, modüler formu sayesinde kullanışlı, dinamik ve kompakt dizaynı ile çalışma performansı ile yoğun trafikte en üst seviyede kullanım sağlamaktadır. Esnek PVC branda sistemi istenmeyen hava akımlarını ve bu akımlara bağlı iş kaybı, aşırı nem, toz, ve yetersiz hijyen sorunlarını minimize eder. Çalışma hızı ile yoğun trafikte ortaya çıkan enerji kayıplarını en aza indirerek zamandan ve enerjiden tasarruf sağlamanıza yardımcı olur.

Yüksek hızlı pvc kapılar, içi kumaş dokulu yüksek mukavemetli pvc malzemeden imal edilmektedir. İzolasyon seviyeleri seksiyonel kapılar kadar olmasa da sürekli çalışarak hava akımını azami ölçüde kesebildikleri için efektif sonuç verirler. Hem dış mekanda hem de iç mekanda tüm mesai süreniz boyunca durmadan çalışabilirler. Yüksek hızlı pvc sarmal (iç mekan) yada katlanır kapı (dış mekan), son derece dayanıklı motor ve redüktör sistemlerine sahiptir. Gerek görüldüğünde seksiyonel kapı ile birlikte uygulanarak harika bir izolasyon sağlayabilirler. En önemli ihraç ürünlerinden biridir. Düşük hızlı çalışan sistemlerle de hayvan barınakları ve ahırlarda havalandırma penceresi olarak ta uygulanabilirler. 8mt ye ulaşan geniş açıklıkları otomatik ve manuel olarak açıp kapama imkanı sunarlar. Oldukça ekonomik ve pratiktirler.

Standart olarak buton sistemi, plaka okuma sistemleri, metal kütle dedektörü, kartlı ve şifleri geçiş sistemleri, etiket okuma sistemleri ve uzaktan kumanda sistemi ile sistem opsiyonel olarak kontrol imkanı sağlamaktadır. Emniyet Fotoseli Sistemi sayesinde kapı hareket halindeyken insan veya cisimlere çarpması kontrol altına alınmıştır. Enerji kesilmelerinde manuel kullanma kolu ile kapı perde sistemi yukarı veya aşağı hareket ettirilerek kapı istenilen konuma getirilir. Hızlı ve çok güçlü yapısı sayesinde mevcut kullanılan kapı sistemlerinden ayrıcalıklı olan Hızlı PVC kapı sistemleri kendine özgü yapısı sayesinde iç ve dış cephelerde rahatlıkla kullanabileceğiniz benzersiz özellikleriyle yoğun iş temponuzda size kolaylık sunar. Yüksek çalışma performansı, estetiği, tesisinizin karlı ve vazgeçilmez ürünü olmasına neden olur. Dış darbelerden kaynaklanan yırtılma ve aşınmalara karşı hasar gören bölgelerin tamiri ve değişimi rahatlıkla yapılabilir. Bu sayede ürününüz ilk günkü gibi estetik görünümünü devam eder. Modüler ve kolay uygulaması sayesinde zamandan tasarruf ederken, kolay temizliği ve yenilenme şekli ile de bütçenizde tasarruf sağlar. Geç alevlenen ve alevi yaymayan yapısı ile güvenilirdir.

+90 533 336 22 16

İzmit Otomatik Kepenk

İzmit ve Kocaeli'nin tüm ilçelerinde Otomatik Kepenk işleriniz yapılmaktadır. İzmit Otomatik Kepenk yeni nesil Kepenk sistemleri ile mekanlarınıza konfor ve daha fazla güvenlik katıyor

0533 336 22 16

error: Content is protected !!